Dołącz do sieci Analityków Danych Miejskich IRMiR – Integrator Danych Miejskich

Dołącz do sieci Analityków Danych Miejskich IRMiR

Podziel się:

W trakcie pierwszego Forum Danych Miejskich 2023 odbyła się inauguracja sieci Analityków Danych Miejskich (ADM) koordynowanej przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów. Zaprezentowane zostały główne założenia projektu, jak i korzyści wynikające z partycypacji w nim oraz sposób dołączenia do sieci.

Poniżej dostępne jest nagranie z wystąpienia Wojciecha Łachowskiego pt. „Analitycy Danych Miejskich – kim są i dlaczego warto do nich dołączyć?” z Forum Danych Miejskich 2023:

ADM składa się czterech głównych komponentów: budowanie kompetencji, sieciowanie i współpraca, komunikacja i promocja oraz certyfikacja. W ramach pierwszego komponentu organizowane będą szkolenia, seminaria i spotkania mające na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych i analitycznych członków ADM. Dzięki sieciowaniu i współpracy, analitycy zajmujący się podobnymi obszarami tematycznymi będą mieli szansę się zapoznać i wspólnie rozwiązać problemy z przetworzeniem danych. W ramach sieci powstanie baza praktyk wykorzystania danych, dzięki której członkowie sieci wyważać będą musieli mniej otwartych drzwi.

Fot. Wojciech Dawid

Każdy członek ADM otrzyma certyfikat uczestnictwa. Sieć ADM dedykowana jest tylko i wyłącznie pracownikom samorządowym.  

Więcej informacji o sieci ADM oraz formularz zapisu dostępne na stronie danemiejskie.pl/analitycy