PoukłaDANE – Kurs Analityka Miejskiego – Integrator Danych Miejskich

PoukłaDANE – Kurs Analityka Miejskiego

Podziel się:

Wspólnie z PFR dla Miast realizujemy Kurs Analityka Miejskiego „PoukłaDANE”, będącym bezpłatnym programem edukacyjnym skierowanym do przedstawicieli samorządów. Kurs ma na celu zwiększenie ich umiejętności analitycznych w pracy z danymi miejskimi. Poprzez wypracowane w ramach kursu narzędzia analityczne urzędnicy będą mogli usprawnić procesy wewnętrzne w gminach i przyspieszyć przepływ informacji, zautomatyzować powtarzalne czynności, a także w bardziej efektywny sposób monitorować i optymalizować zasoby gminy i przewidywać przyszłe koszty. Rekrutacja potrwa do 23 grudnia!

W czasie trwania kursu 12 wybranych samorządów będzie pracowało na konkretnych miejskich wyzwaniach w obszarach: środowisko i adaptacja do zmian klimatu, gospodarka nieruchomościami, dostępność usług publicznych oraz monitorowanie rozwoju miasta. Spotkania odbędą się stacjonarnie w Warszawie. Program będzie okazją nie tylko do zdobycia merytorycznej wiedzy, ale również do wymiany doświadczeń z pozostałymi uczestnikami kursu oraz ekspertami od zarządzania danymi w miastach.

Do udziału zapraszamy grupy dwuosobowe, złożone z osób o kompetencjach analitycznych/informatycznych, które chcą zdobyć wiedzę na temat wykorzystania danych miejskich. Aby wziąć udział w programie, konieczne jest zaangażowanie obu zgłoszonych osób podczas wszystkich zaplanowanych aktywności w ramach kursu. Udział jest bezpłatny.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Harmonogram kursu

12-23 grudnia 2022 Rekrutacja uczestników kursu

do 5 stycznia 2023 Ogłoszenie wyników rekrutacji

17-18 stycznia 2023 Pierwszy zjazd: warsztaty + wizyta studyjna

31 stycznia 2023 Drugi zjazd: warsztaty + prezentacja wyników

Wszystkie spotkania odbędą się stacjonarnie w centrum Warszawy. Czas pomiędzy zajęciami zostanie przeznaczony na pracę własną uczestników i indywidualne konsultacje z ekspertami IRMiR. Chęć udziału w kursie jest równoznaczna z deklaracją obecności wszystkich członków zespołu w zaplanowanych aktywnościach. Konieczne jest posiadanie m.in. jednego laptopa w zespole.

17 stycznia 2023

10:00 – 17:00

Wykład: Zarządzanie miastem z wykorzystaniem danych.
Jak podejmować lepsze decyzje w oparciu o analizę danych? Jak sformułować problem analityczny i dobrać metody i narzędzia analizy?

Wykład: Otwieranie danych miejskich
Czym są otwarte dane? Jakie korzyści wynikają z otwierania zasobów? Poznaj inspirujące przykłady produktów i usług bazujących na otwartych danych.

Warsztat: wypracowanie własnych pomysłów na rozwiązania wykorzystujące dane miejskie dla konkretnych grup docelowych.

17:00 – 20:00

Spotkanie networkingowe dla uczestników i uczestniczek kursu (zapewniamy nocleg w Warszawie).
 

18 stycznia 2023

10:00 – 15:00

Wizyta studyjna w Korpusie analityków miejskich Urzędu M.st. Warszawy  
Przyjrzenie się w praktyce pracy zespołu analityków.
 

31 stycznia 2023

10:00 – 17:00

Warsztat: dopracowanie koncepcji rozwiązań
Praca w grupach nad własną koncepcją narzędzia analitycznego.

Finałowe prezentacje zespołów
Przedstawienie 7-minutowej prezentacji przez każdy z zespołów, podsumowującej wyniki pracy własnej w trakcie kursu.

Więcej informacji na stronie PFR dla Miast

Zachęcamy wszystkich przedstawicieli samorządów do wzięcia udziału w praktycznych warsztatach i przekonania się, jaką moc mają miejskie dane!